hero-background-image

Aktualności

Szkolenie: obliczanie i analiza liniowych mostków cieplnych
08.06.2024 r.

Zapisz Się Na Szkolenie Online – Nauka Obliczania Mostków Cieplnych
Opanuj mostki termiczne na szkoleniu online. Zyskaj wiedzę, fantastyczne darmowe narzędzie  i wyprzedź konkurencję.

KOMPLETNE SZKOLENIE ONLINE 2024
Szkolenie odbędzie się w dniach 09-10 lipca i zostało podzielone na 2 x 4h zegarowe.

Dowiesz się, jak używać oprogramowania THERM do obliczeń i analizowania mostków termicznych 2D i generowania wartości Psi. Po kursie otrzymasz certyfikat Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego oraz 8 punktów kredytowych PHI Darmstadt.

Koszt za uczestnictwo dla 1 osoby wynosi 590 PLN netto.
Limit miejsc: 10 osób

Szczegółowy harmonogram szkolenia i zgłoszenie uczestnictwa są dostępne w zakładce szkolenia.

*Program Therm jest programem darmowym także do zastosowań...

szkolenie-obliczanie-i-analiza-liniowych-mostkow-cieplnych

Kurs Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych 2024
04.06.2024 r.

Rozpoczęliśmy rekrutację do III edycji Międzynarodowego Programu Szkoleniowego Online: Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych.

Poznaj sztukę projektowania budynków pasywnych, zeroenergetycznych krok po kroku. Na naszym kursie nie zabraknie tajników planowania instalacji oraz wykonywanie niezbędnych obliczeń.

👍 Międzynarodowy Program Szkoleniowy Online, dedykowany wszystkim uczestnikom procesu projektowania oraz osobom pełniącym różnorodne funkcje konsultacyjno-doradcze. Aktualny zakres materiałowy  obejmuje zasady projektowania zarówno domów pasywnych jak i znacznie większych obiektów użyteczności publicznej.

🤓 16-tygodniowy komfortowy program nauki, webinary i sesje Q&A z trenerem kończymy opcjonalnym egzaminem.

⭐ Akredytacja Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt oraz Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Gdańsku.

🏅 Po zdanym egzaminie (opcja) – Międzynarodowy Certyfikat, Tytuł, Wpis na Międzynarodową listę Ekspert...

kurs-certyfikowany-projektant-budynkow-pasywnych-certified-passive-house-designer-2024

Jak projektować prawdziwe budynki pasywne zeroenergetyczne w 2024 r. ?
29.05.2024 r.

Zapraszamy  we wtorek, 4 czerwca o godzinie 20:00 na specjalne szkolenie wprowadzające w temat projektowania budynków pasywnych, zeroenergetycznych. Spotkanie dedykujemy osobom zawodowo związanym z projektowaniem szeroko pojętych budynków energooszczędnych. Tego wieczoru również nie powinno zabraknąć projektantów instalacji, audytorów energetycznych oraz innych profesjonalistów pełniących różnorodne funkcje doradcze w procesie projektowym.

Po wykładzie dowiesz się:
Jak sprawdzić, czy budynek jest rzeczywiście pasywny?
Czy wszystkie stare budynki można zmodernizować do standardu pasywnego?
Dlaczego warto certyfikować budynki pasywne?

Nie przegap-uzyskaj czytaj dalej

dom-pasywny-vs-dom-zeroenergetyczny-jak

Dyrektywna EPBD – zmiany na rynku budowlanym
22.05.2024 r.


Czy budynki o najgorszej charakterystyce energetycznej będą teraz dla właścicieli nieruchomości ciężarem?

Czy dyrektywa EPBD zwana dyrektywą budynkową faktycznie sprawi, że wszystkie nowe budynki będą wymagały dalszej  poprawy efektywności energetycznej?
Co znaczy, że każdy nowy budynek będzie musiał być zeroemisyjny?
Jak zagospodarować szansę na korzyść z transformacji energetycznej w budownictwie?

Wysoka efektywność energetyczna i bezemisyjność budynków to teraz kluczowe aspekty na rynku budowlanym. Wymagane zmiany potrzebują rozsądnych standardów energetycznych. Dom pasywny nie jest jedynym budynkiem w standardzie pasywnym, który spełni normy bezemisyjności. Projektowanie i budowanie domów w oparciu o kryteria budownictwa pasywnego, otwiera furtkę nie tylko dl...

dyrektywna-epbd-jak-na-niej-nie-stracic-a-zyskac

Dyrektywa Budynkowa
22.03.2024 r.

Unia Europejska zadecydowała: masowa renowacja budynków nadchodzi! … tym samym dom pasywny będzie najlepszym budynkiem zeroemisyjnym.

Unia Europejska po raz kolejny stawia czoło wyzwaniom klimatycznym. 12 marca miała miejsce nowelizacja tzw. dyrektywy budynkowej (EPBD)Polska oraz pozostałe państwa członkowskie zobowiązane są do podniesienia efektywności energetycznej budynków i osiągnięcia pełnej dekarbonizacji tego sektora do 2050 roku. Cel jest ambitny, ale nie nierealny.

6 zasad budownictwa pasywnego kluczem do budowania zeroemisyjnych domów i budynków:

Założeniem i wynikiem projektowania budynków pasywnych jest ograniczenie do minimum wymaganej energii do ogrzewania i chłodzenia. Doskonała izolacja termiczna budynku, dokładne uszczelnienie jego powłoki, zapewnienie wymaganej wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperacja) i ewentualne uzupełnienie o e...

dyrektywa-budynkowa

Budowa i nadzór – domy pasywne, budynki zeroemisyjne / zeroenergetyczne
16.03.2024 r.

⏰ 12 marca 2024r. dyrektywa budynkowa EPBD zaczęła obowiązywać nasz kraj. Zatem zapraszamy na szkolenie z realizowania, planowania i nadzorowania najlepszych budynków zeroemisyjnych.

Zapisy na szkolenie możliwe przez stronę naszej Akademii Zdrowego Budownictwa lub tradycyjnie przez Zgłoszenie swojego udziału w kursie CEPHt

budowa-i-nadzor-domy-pasywne-budynki-zeroemisyjne-zeroenergetyczne

Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego!
12.03.2024 r.

🔥 Rozpoczynamy nabór do VIII edycji Międzynarodowego Programu Szkoleniowego Online: Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego❗

⏰ Termin zgłoszeń upływa 22 marca o godzinie 21:00 lub do wyczerpania miejsc

🎯 Program szkoleniowy trwa 10 tygodni. Zajęcia są realizowane w wygodnej formie, zarówno w postaci spotkań na żywo jak i w formie nagrań do odtworzenia. Po każdym etapie następują sesje Q&A z trenerem.

⭐ Jest to jedyny w Polsce program akredytowany przez Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt oraz Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku.

🏅 Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo w zajęciach lub otrzymasz Międzynarodowy Certyfikat po zdaniu egzaminu. Po zdaniu egzaminu uzyskujesz...

2024-03-12/mistrz-budownictwa-pasywnego

Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych
22.11.2023 r.

Międzynarodowy Program Szkoleniowy Online

🔥 Ruszyliśmy z naborem do II - otwartej edycji Międzynarodowego Programu Szkoleniowego Online: Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych❗

👉 ** NIE PRZEGAP – KUP UDZIAŁ JUŻ TERAZ **

🎯 Nabór potrwa do 1 grudnia 2023 (godz. 21:00) lub wyczerpania miejsc.

📌 Naucz się projektować budynki pasywne, zeroenergetyczne, wysoce energooszczędne i ich instalacje oraz wykonywać obliczenia dla takich obiektów.

👍 Jedyny taki Międzynarodowy Program Szkoleniowy Online, przeznaczony dla wszystkich uczestników procesu projektowego, a także osób pełniących podczas realizacji budynków różne funkcje konsultacyjno-doradcze!

⏰ 11-tygodniowy - wygodny program nauki, webinary i sesje Q&A z trenerem, 2...

2023-11-22/certyfikowany-projektant-budynkow-pasywnych

🔥 Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie! ❗
25.10.2023 r.

WEBINAR ONLINE: Jak zacząć projektować PRAWDZIWE budynki pasywne?

🎯 Zarejestruj się bezpłatnie już teraz! 👉 TUTAJ

O czym będziemy rozmawiać?

📌 Poznasz kluczowe czynniki, które musisz spełnić, aby projektować PRAWDZIWE budynki pasywne i zeroenergetyczne.

📌 Dowiesz się, czy każdy nowy budynek może być zrealizowany w standardzie pasywnym.

📌 Przekonasz się, czy każdy budynek modernizowany może osiągnąć standard budynku pasywnego.

📌 Dowiesz się, jak przebiega i co daje Certyfikacja Budynków Pasywnych.

📌 Uzyskasz odpowiedzi na własne pytania w ramach sesji Q&A (od godz. 21:00).

🌟 Tradycyjnie, w trakcie spotkania nastąpi oficjalne otwarcie naboru uczestników do II Edycji on-line Międzynarodowego Programu Szkoleniowego – Cer...

2023-10-25/webinar

Szkolenie Online: Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych
15.05.2023 r.

🔥 Już tej jesieni ruszy II, otwarta Edycja Międzynarodowego Programu Szkoleniowego Online: Certyfikowany Projektant Budynków Pasywnych❗

👉 Zapisy na listę oczekujących: tutaj

📌 Naucz się projektować budynki pasywne, zeroenergetyczne i ich instalacje oraz wykonywać obliczenia dla takich obiektów.

👍 Jedyny taki Międzynarodowy Program Szkoleniowy Online, dedykowany wszystkim uczestnikom procesu projektowego, a także osobom pełniącym podczas realizacji budynków różne funkcje konsultacyjno-doradcze!

🤓 11-tygodniowy - wygodny program nauki, webinary i sesje Q&A z trenerem, 2 lata dostępu do platformy szkoleniowej i aktualizacje!

⭐ Akredytacja Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt oraz Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i E...

2023-05-15/szkolenie-online

Czy na pewno projektujesz i wykonujesz budynki szczelne powietrznie
11.05.2023 r.

👌 Zapraszamy do obejrzenia fascynującego studium przypadków, które poprowadził założyciel Akademii Zdrowego Budownictwa i Dyrektor naszego Instytutu - arch. Kamil Wiśniewski!

🎯 Case study dla projektantów, wykonawców, audytorów energetycznych i inwestorów na przykładzie kilku budynków pasywnych i energooszczędnych!

⭐️ Gościnią specjalną była Katarzyna Jarocka - Certyfikowana Konsultantka ds. Budynków Pasywnych oraz Mistrzyni Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego!

✅ Jej specjalizacja to m.in. testy szczelności i poprawianie szczelnośc powietrznej w budynkach o różnej skali i przeznaczeniu, nadzór oraż planowanie budowy w zakresie jakości.

👉 Oglądaj już teraz: tutaj

2023-05-11/budynki-szczelne-powietrznie

🔥 Już tej jesieni odbędzie się VII Edycja Międzynarodowego Programu Szkoleniowego Online - Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego❗
07.04.2023 r.

👉 Nie przegap - zapisz się na listę oczekujących 🔥

🎯 Zdobądź niezbędną - interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nadzoru, realizacji i projektowania nowych oraz modernizacji starych budynków do najwyższych standardów energetycznych w dwóch specjalizacjach jednocześnie - powłoka budynku oraz instalacje w budynku 👌

✅ Jedyny taki Międzynarodowy Program Szkoleniowy w sprawdzonej już wersji online dla profesjonalistów branży budowlanej, inwestorów komercyjnych i przedstawicieli sektorów powiązanych!

✅ Akredytacja Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt i Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku!

✅ Po zdanym egzaminie (opcja) - Międzynarodowy Certyfikat, Tytuł, Wpis na Międzynarodową listę Ekspertów PHI Darmstadt i Ogólnopolską listę Akademii Zdrowego Budownictwa „Znajdź Mistrza”...

2023-04-07/vii-edycja-miedzynarodowego-programu-szkoleniowego-online

Szkolenie Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego
07.03.2023 r.

🔥 Ruszyliśmy z naborem do VI-tej, otwartej edycji Międzynarodowego Programu Szkoleniowego: Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego❗

👉 Więcej informacji (klik)

⏰ Nabór potrwa do 17 marca (godz. 21:00) lub wyczerpania miejsc❗

📌 Naucz się projektować, wykonywać i nadzorować budynki pasywne, wysoce energooszczędne i zeroenergetyczne – istotnie odporne na wzrosty cen energii czy przerwy w jej dostawie!

📌 Ponadto rozwijaj kompetencje z zakresu modernizacji starych budynków i ich instalacji do najwyższych standardów energetycznych!

📌 Wzmocnij ekspercką pozycję doradców działu sprzedaży, monterów i serwisantów w relacji z innymi uczestnikami procesu budowy, jak np.: inwestorzy, wykonawcy, architekci i inni!

👍 Jedyny taki Międzynarodowy Program Szkoleniowy dla Profesjonalistów branży budowlanej i sektorów powiązanych w sprawdzonej i cenionej wersji online!

🤓 10-tygodniowy - wygo...

2023-03-07/szkolenie

61 Międzynarodowe Targi Budownictwa - wystawa domów gotowych
05.03.2023 r.
Weźmiemy udział w największych targach budownictwa w Polsce południowej, które odbędą się w Bielsku – Białej w dniach 10 – 12 marca 2023.
2023-03-05/targi

Budynki pasywne, energooszczędne i zeroenergetyczne a wiedza profesjonalistów
04.03.2023 r.

▻ Jeżeli zawodowo działasz w obszarze projektowania, realizacji, nadzoru czy modernizacji budynków, bądź reprezentujesz sektory powiązane – nie możesz tego przegapić!

Już 7 marca o 20:00 BEZPŁATNY WEBINAR:

Budynki pasywne, energooszczędne i zeroenergetyczne a wiedza profesjonalistów. Jak uniknąć utraty dochodów i pozycji rynkowej od 2023?

Rejestracja, program i dodatkowe informacje (klik)

Ten wieczór będzie wyjątkowy!

Nie przegap - zarezerwuj już teraz - liczba miejsc ograniczona!

Koniecznie przygotuj pytania do sesji Q&A, która ruszy o 20:55!

Do zobaczenia!

2023-03-04/budynki

Nabór do zimowej edycji kursu 2023
Rozpoczynamy nabór do zimowej edycji kursu przygotowującego do planowania i projektowania budynków pasywnych. Kurs będzie trwał 80 godzin zegarowych. Zajęcia będą odbywać się tylko i wyłącznie w trybie stacjonarnym w Warszawie. Kurs został podzielony na 3 etapy, każdy po 3 dni w systemie czwartek>piątek>sobota = jeden etap.
2022-11-11/nabor-do-zimowej-edycji-kursu

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm" udzieloną przez PFR SA.
Obowiązki informacyjne beneficjenta § 14 lit i) Regulaminu ubiegania się o udział w programie rządowym „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm” zobowiązuje beneficjenta do „umieszczenia na swojej stronie internetowej lub na koncie w mediach społecznościowych, w miejscu widocznym dla osób odwiedzających, informacji o uzyskaniu Subwencji Finansowej wraz ze wskazaniem, że podmiotem udzielającym wsparcia był PFR oraz utrzymywania tej informacji przez okres 12 miesięcy od dnia udzielenia Subwencji Finansowej (o ile Beneficjent posiada stronę internetową lub konto w mediach społecznościowych);
2022-03-27/subwencja-finansowa-pfr

Zakończyliśmy nabór na wiosenną edycję kursu CEPHdesigner z projektowania budynków pasywnych.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w kolejnej edycji (jesień 2022 r.) mają możliwość zapisu na listę uczestniczących.
2022-03-26/zakonczylismy-nabor-na-wiosenna-edycje-kursu-cep-hdesigner

Informujemy, że z dniem 1 marca na stronie naszej akademii została uruchomiona listę online Certyfikowanych Mistrzów Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego CEPHtradespersons.
Wykaz ma być pomocny w znalezieniu kompetentnych firm wykonawczych i doradczych na terenie Polski. Lista będzie sukcesywnie aktualizowana i z czasem rozbudowana o pozostałe grupy profesjonalistów w tym certyfikowanych architektów CEPHdesigners.
2022-03-25/cephttradespersons

Związek POiD podejmuje współpracę z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej
Nawiązanie współpracy Związku POiD z Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, to krok do podjęcia działań w zakresie transferu interdyscyplinarnej wiedzy w zakresie budownictwa pasywnego i wysoce energooszczędnego dla całej branży stolarki budowlanej w Polsce. Strony deklarują również chęć doradztwa na rzecz dostosowania stolarki budowlanej do obecnych standardów budownictwa pasywnego i wysoce energooszczędnego oraz ich weryfikacji, jako Certyfikowanych Komponentów Produktów Pasywnych dedykowanych do obiektów w najwyższych standardach energetycznych a także promocji Certyfikowanych produktów, szkoleń producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej, dzięki którym uczestnicy mogą zyskać tytuły Mistrzów Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego oraz Ambasadorów Budownictwa Pasywnego.
2021-07-30/poid

Audyt zwieńczony pierwszym w Polsce Certyfikatem Pasywnego Produktu dla okna AdamS Passiv-line Ultra
Okna PASSIV – LINE ULTRA od tej chwili można uznać za nr. 1 w Polsce w kategorii komponentów przeziernych dla budownictwa pasywnego i energoszooszczędnego pod względem parametrów przy zagwarantowaniu najwyższej jakości wykonania.
2020-05-03/audit

Pierwsze obiekty publiczne w standardzie pasywnym w Polsce.
Gmina Słomniki w woj. małopolskim – to tutaj powstały pierwsze obiekty publiczne w standardzie pasywnym w Polsce. W roku 2010 hala sportowa i kolejno przedszkole i ośrodek zdrowia.
2019-11-14/pierwsze-obiekty-publiczne-w-standardzie-pasywnym-w-polsce

Najnowszy PHPP v9 dostępny w języku polskim
Zapraszamy do zakupu najnowszej polskiej wersji programu PHPP w wersji 9. Ogólnoświatowa przydatność, wiele nowych funkcji, ułatwiona obsługa, aktualizacja parametrów, współpraca ze sketchupem, kompatybilność oraz dostosowanie do dyrektyw unijnych oraz nZEB to główne zalety nowego programu.
2018-07-30/phpp