PHPP 9 – Najnowsza wersja z nowymi kryteriami

Pakiet do projektowania budynkow pasywnych 9

984.00 zł

Podana cena zawiera 23% podatku VAT.                     >>> NOWOŚĆ <<<

planowanie + weryfikacja dla certyfikatu,

PHPP to narzędzie do planowania efektywności energetycznej wykorzystywane przez architektów i wszelkich ekspertów od planowania i procesu inwestycyjnego. Rzetelność
wyników obliczeń i łatwość użytkowania została potwierdzona przez wiele tysięcy użytkowników. Pakiet zgodny z najnowszymi kryteriami budownictwa pasywnego. Aktualnie wymagane narzędzie do wykonywania obliczeń na potrzeby certyfikacji budynków w standardach Passive House, Low Energy House oraz Enerphit.

Kategoria: .

Opis produktu

Passive House Planning Package

Najnowsza polsko języczna wersja popularnego i niezawodnego oprogramowania projektowego. Jedyny na rynku pakiet wspomagający projektowanie budynków pasywnych. Pakiet w języku polskim, dostosowany m.in. do stref klimatycznych Polski, ale i innych części świata.

Jest to oprogramowanie wymagane do wykonania obliczeń w celu weryfikacji dokumentacji projektowej na potrzeby certyfikacji budynku.

Program PHPP pozwala uwzględnić między innymi takie czynniki jak: budowa przegród zewnętrznych, liniowe mostki cieplne, rodzaj stolarki okiennej i sposób jej wbudowania, parametry wentylacji mechanicznej i gruntowego wymiennika ciepła, szczelność budynku, stopień jego osłony przed wiatrem, lokalizację względem stron świata i zacienienie, sposób użytkowania budynku, czy też oszacować wewnętrzne zyski cieplne pochodzące od osób, urządzeń oraz promieniowania słonecznego. Z łatwością można uzyskać takie dane jak zapotrzebowanie na moc cieplną, sezonowe zapotrzebowanie na ciepło, zapotrzebowanie na energię pierwotną, straty ciepła dla instalacji c.o. i c.w.u. Możliwe jest także sprawdzenie jak budynek zachowuje się w okresie letnim, jak często występuje ryzyko jego przegrzania. Oprogramowanie pozwala także dokładnie obliczyć koszt ogrzewania budynku. Wymieniono tu tylko podstawowe czynniki. Szczegółowy spis treści z dołączanej do programu instrukcji książkowej jest dostępny w pliku

Idealne narzędzie do realizacji nZEB (budynkow o niemal zerowym zużyciu energii):
Możliwość planowania i oceny efektywnych projektów w wiarygodny sposób sprawia, że PHPP to idealne narzędzie planistyczne do realizacji NZEB (budynki o niemal zerowym zużyciu energii) lub innych energetycznych klas budynków, które są zoptymalizowane pod kątem niskiego zużycia energii.

PHPP oferuje nie tylko możliwość precyzyjnego obliczanie zapotrzebowania na energię;
odnawialne źródła energii mogą być również włączone do bilansu, dlatego powstały nowe klasy budynków i certyfikacji (LOW ENERGY, CLASSIC, PLUS, PREMIUM House) dzięki temu PHPP stanowi narzędzie planowania dla wszystkich poziomów energetycznych.

Mocno generalizując  PHPP zapewnia wiarygodne wyniki w następujących obszarach:
- Zapotrzebowanie na ciepło na rok [kWh/(m²a)] i maksymalne obciążenie grzewcze [W/m²].
- Zapotrzebowanie na chłodzenie rocznie [kWh/(m²a)] i maksymalne obciążenie chłodzące [W/m²].(w przypadku chłodzenia aktywnego)
- Komfort letni w przypadku pasywnego chłodzenia: częstotliwość przegrzania [%].
- Zapotrzebowanie na energię pierwotną odnawialną (PER) na rok i zapotrzebowanie na energię pierwotną (PE) wszystkich usług energetycznych w całym budynku [kWh/(m²a)].
- Ocena rocznych zysków z energii odnawialnej [kWh/(m² m² powierzchni a)

Zalety pakietu planowania domu pasywnego:
- Obliczanie bilansu energetycznego we wspólnym formacie Excel
- Łatwe i bezpośrednie wprowadzanie danych, w elastyczny sposób tam, gdzie jest to wymagane
- Zatwierdzona dokładność wyników
-
Ciągły rozwój
-
Weryfikacja budynków domów pasywnych i modernizacji EnerPHit
- Szczegółowa instrukcja z poradami dotyczącymi efektywności energetycznej
-
Interfejs dla importu/eksportu danych z/do innych programów
-
Możliwość połączenia z 3D tool designPH (wtyczka do SketchUP)

SPIS TREŚCI do pobrania

Poniższe pliki są w języku angielskim i są udostępnione poglądowo.
Zamawiając program PHPP na niniejszej stronie otrzymacie Państwo
oprogramowanie wraz z instrukcją w języku polskim.
(W celu zamówienia innej wersji językowej niż PL należy skontaktować
się z naszym instytutem drogą telefoniczną lub mailową).

PHPP 9 Przedmowa
Co nowego w V9
Kolejność wprowadzania
Przyklad szczegółowych obliczeń

Podane ceny są cenami brutto. Koszt wysyłki

Dodatkowe informacje

VAT

Podana cena zawiera 23% podatku VAT

Wymagania systemowe i typ licencji

PHPP jest oparty na skoroszycie MS Excel w formacie xlsx / xlsm. Microsoft Windows XP (lub nowszy) i Microsoft Excel 2007 (lub wyższy).Na komputerach Macintosh PHPP działa z programem Excel 2011 dla komputerów Mac (lub nowszym). PHPP może być również używany z aktualnymi wersjami OpenOffice lub LibreOffice. Jednak w zależności od wykorzystywanych platform i ich programowania może istnieć ograniczona funkcjonalność narzędzia obliczeniowego lub zaimplementowanych narzędzi makr dlatego autorzy nie oferują pełnego wsparcia dla innych pakietów niż Microsoft Excel. PHPP jest dostarczane tylko jako dożywotnia licencja dla jednego użytkownika, łącznie ze szczegółową instrukcją w formie drukowanej. Z licencją użytkownik PHPP uzyskuje kod rejestracyjny, który służy do rejestracji licencji PHPP. Na podstawie tej rejestracji użytkownik otrzyma aktualizacje narzędzia obliczeniowego.

Język

polski

Nośnik

Dongle USB

Wersja oprogramowania

9.6

Koszt wysyłki

(Paczka EKSTRA24) dla opcji przedpłata wynosi od 15,00 zł (w zależności od wagi zamówionych książek) (Paczka EKSTRA24) dla opcji za pobraniem wynosi 20,45 zł Orientacyjny koszt przesyłki Kurierem za pobraniem wynosi 34,45 zł