Witaj

na stronie

POLSKIEGO INSTYTUTU BUDOWNICTWA PASYWNEGO i ENERGII ODNAWIALNEJ im. Güntera Schlagowskiego

Jesteśmy niezależną instytucją działającą na zasadach non-profit, która w Polsce od 2004 roku zajmuje się  upowszechnianiem i transferem wiedzy o technologii  pasywnej, termomodernizacji z wykorzystaniem technologii i komponentów pasywnych i certyfikacją takich budynków, oraz zastosowania energii odnawialnej, która w sposób bardzo ekonomiczny jest wykorzystywana właśnie w budynkach pasywnych. Jesteśmy partnerską instytucją Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (PHI) i jako jedyni w Polsce podsiadamy akredytację PHI do przeprowadzania certyfikacji budynków pasywnych w Polsce.

IMG_1520 IMG_3547 IMG_3546
Na zdjęciach: Siedziba Polskiego  Instytutu  Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w Gdańsku

  UWAGA: w Polsce istnieje już  możliwość uzyskania dofinansowania na zakup lub budowę budynku pasywnego.

Naszym celem jest możliwie szeroka popularyzacja wiedzy dotyczącej budownictwa pasywnego. Pragniemy możliwie poszerzać krąg sympatyków idei budownictwa pasywnego, gdyż sądzimy, że jest to właściwa droga do podniesienia jakości życia oraz ochrony środowiska naturalnego, a także zapewnienia niezależności energetycznej naszego kraju. Chcemy współpracować ze wszystkimi, którzy tak jak my pragną ograniczenia bezsensownej konsumpcji energetycznej oraz którym na sercu leży postęp z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań.  

Na naszej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące budownictwa pasywnego, materiały edukacyjne i broszury do pobrania, dokumentację certyfikacyjną, informacjei materiały prasowe oraz ciekawe odnośniki do wartych polecenia stron internetowych. Zachęcamy też do bezpośredniego kontaktu z nami!

Zespół                                                                                                                                                         PIBPiEO

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.