O kursie

Witamy serdecznie na stronie kursu CEPHd Certified European Passive House Designer – Europejski, Certyfikowany Projektant / Doradca  Budownictwa Pasywnego.

Jesteśmy liderem w Polsce z zakresu nauki projektowania obiektów niskoenergetycznych na czele ze standardem pasywnym.  Program naszego szkolenia został opracowany na podstawie profesjonalnej analizy potrzeb zarówno klientów indywidualnych w postaci architektów, biur projektowych, inżynierów  jak i jednostek instytucjonalnych \ samorządowych.

Nasza kadra trenerska to grono jednych z najbardziej doświadczonych ekspertów.
Każdego dnia jesteśmy zagłębieni w projektach i inwestycjach budowlanych. Prowadzimy własne biuro. Zajmujemy się planowaniem budynków energetycznie pasywnych zarówno w ujęciu małych obiektów mieszkalnych jak i dużych obiektów użyteczności publicznej.
Dodatkowo przeszkoliliśmy na uczelniach tysiące studentów w Polsce przy okazji, stale aktualizując i zmieniając nasze materiały szkoleniowe. Dzięki temu postęp w zakresie budownictwa jest realizowany.

Każdy z naszych trenerów jest akredytowanym certyfikatorem przez polski i niemiecki instytut budynków pasywnych.

CEPHdesigner to najbardziej efektywne  szkolenie zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych uczestników procesu budowlanego. Podczas zajęć pracujemy na praktycznych narzędziach z zakresu planowania budynków o niemal zerowym zużyciu energii, z których w przyszłości uczestnicy będą korzystać w codziennej pracy. Doskonalenie to jest nauką nie tylko planowania, ale i optymalizowania czy też weryfikowania projektów budowlanych w zakresie skali energooszczędności.

Na niniejszej podstronie znajdziecie Państwo niezbędne odnośniki dotyczące treści jak i terminów organizowanych szkoleń. Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznania się ze szczegółami najbliższego kursu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z nami.

Przypominamy, że budynki spełniające wszystkie kryteria budownictwa pasywnego są już budynkami o niemal zerowym zużyciu energii a więc od zawsze spełniają wymagania dyrektywy unijnej, która ma obowiązywac od 2021 roku. Co więcej budynek pasywny jest podstawą do osiągnięcia budynków   zerowoenergetycznych lub plusowych.

 

Informacje w pigułce

Aktualne terminy :: Koszty :: Miejsce :: Zgłoszenie

9 dniowy kurs z praktyką w postaci warsztatów składa się w sumie na aż 81h zegarowych i to nie licząc egzaminu na poziomie międzynarodowym (w języku polskim). Kurs Certyfikowany Europejski Projektant / Doradca Budownictwa Pasywnego to forma doskonalenia zawodowego polecana w szczególności *architektom, inżynierom oraz doradcom energetycznym, którzy posiadają własne doświadczenie zawodowe, ale nie wystarczające do przygotowania \ sprawdzenia dokumentacji projektowej w oparciu o kryteria standardu pasywnego.

* Szkolenie adresowane jest do wszystkich osób mających bazową wiedzę i przygotowanie np. inżynierów budowlanych – fizyków budowli – projektantów instalacji – kadry nauczycielskiej.  Zajęcia są intensywnie prowadzone i nie zastępują innych form kształcenia.

Pakiet do projektowania i optymalizacji budynków pasywnych (PHPP) to narzędzie projektowe niezbędne do projektowania i optymalizacji budynków pasywnych jak również termomodernizacji. Koszt materiałów szkoleniowych, jak również oprogramowania z dedykowanym numerem licencji są ujęte w opłacie za szkolenie. Podczas wszystkich dni szkolenia uczestnik kursu musi posiadać własny laptop z zainstalowanym pakietem Microsoft Office i kalkulator kieszonkowy. Przygotowane na bazie 30 letniego doświadczenia materiały umożliwiają na przestrzeni 2-3 miesięcy zdobyć ogrom wiedzy co znacznie ułatwia działanie na dynamicznie rozwijającym się rynku polskim i europejskim.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.