O kursie

Witamy serdecznie na stronie kursu CEPHd Certified European Passive House Designer – Europejski, Certyfikowany Projektant / Doradca  Budownictwa Pasywnego.

Jesteśmy liderem w Polsce z zakresu nauki projektowania obiektów niskoenergetycznych na czele ze standardem pasywnym.  Program naszego szkolenia został opracowany na podstawie profesjonalnej analizy potrzeb zarówno klientów indywidualnych w postaci architektów, biur projektowych, inżynierów  jak i jednostek instytucjonalnych \ samorządowych.

Nasza kadra trenerska to grono jednych z najbardziej doświadczonych ekspertów.
Każdego dnia jesteśmy zagłębieni w projektach i inwestycjach budowlanych. Prowadzimy własne biuro. Zajmujemy się planowaniem budynków energetycznie pasywnych zarówno w ujęciu małych obiektów mieszkalnych jak i dużych obiektów użyteczności publicznej.
Dodatkowo przeszkoliliśmy na uczelniach tysiące studentów w Polsce przy okazji, stale aktualizując i zmieniając nasze materiały szkoleniowe. Dzięki temu postęp w zakresie budownictwa jest realizowany.

Każdy z naszych trenerów jest akredytowanym certyfikatorem przez polski i niemiecki instytut budynków pasywnych.

CEPHdesigner to najbardziej efektywne  szkolenie dające bogatą wiedzę i umiejętności z zakresu planowania budynków o niemal zerowym zużyciu energii. Doskonalenie to jest nauką planowania, optymalizowania i weryfikowania energooszczędnych projektów budowlanych na czele ze standardem pasywnym.

Na niniejszej stronie znajdziecie Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące treści jak i terminów organizowanych szkoleń, a także wiele innych przydatnych wiadomości. Zachęcamy do zapoznania się z prezentowanymi tu materiałami, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości do kontaktu z nami.

Budynki pasywne są budynkami o niemal zerowym zużyciu energii a więc są podstawą standardu budownictwa przyszłości – budynków zerowoenergetycznych lub plusowych. Coraz częściej inwestorzy decydują się na budynki pasywne. Użytkownik takich budynków powinien płacić około 3,50 zł za m2/rok za ogrzewanie.  Jest to oszczędność energetyczna na poziomie 80% w stosunku do powszechnie budowanych domów.

 

Informacje w pigułce

Aktualne terminy :: Koszty :: Miejsce :: Zgłoszenie

9 dni warsztatów czyli w sumie 81h zegarowych dostarczą ogrom niezbędnej wiedzy,  do wykonania projektu w standardzie pasywnym.  Kurs Certyfikowany Europejski Projektant / Doradca Budownictwa Pasywnego to forma doskonalenia zawodowego polecana w szczególności architektom, inżynierom oraz doradcom energetycznym, którzy posiadają własne doświadczenie zawodowe, ale nie wystarczające do przygotowania dokumentacji projektowej w oparciu o kryteria standardu pasywnego.

* Szkolenie adresowane jest do osób mających odpowiednią wiedzę i przygotowanie z zakresu architektury i inżynierii. Kurs jest intensywną formą doskonalenia zawodowego w zakresie najwyższych standardów energooszczędności jednak nie zastępuje innych form kształcenia, studiów, kursów etc. Program obejmuje tematykę związaną z różnymi formami budownictwa mieszkalnego. CEPHdesigner to podstawowe szkolenie, które powinien odbyć każdy planista lub doradca projektujący w myśl budownictwa zrównoważonego. Na szkoleniu poruszane są również aspekty ekonomiczne energooszcżędnych inwestycji.

Pakiet do projektowania i optymalizacji budynków pasywnych (PHPP) to narzędzie projektowe niezbędne do projektowania i optymalizacji budynków pasywnych oraz termomodernizacji. Cena pakietu PHPP i wszystkie wyczerpujące, niezbędne materiały szkoleniowe są ujęte w opłacie za szkolenie. Podczas wszystkich dni szkolenia uczestnik kursu musi posiadać własny laptop z zainstalowanym pakietem Microsoft Office i kalkulator kieszonkowy. Przygotowane materiały szkoleniowe umożliwiają w tym krótkim czasie zdobycie potężnej wiedzy (bogate doświadczenia z Niemiec i Austrii), dzięki której można z pewnością działać na dynamicznie rozwijającym się  rynku europejskim – polskim.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.