O kursie

Witamy serdecznie na stronie szkoleń CEPHd Certified European Passive House Designer – Europejski, Certyfikowany Projektant / Doradca  Budownictwa Pasywnego, organizowanych przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej.

Jest to pierwsze w Polsce szkolenie dające bogatą wiedzę i umiejętności z zakresu budownictwa pasywnego – budownictwa o niemal zerowym zużyciu energii, które będzie standardem w Polsce już od 2020 dla wszystkich nowo powstających budynków.

Na niniejszej stronie znajdziecie Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące treści jak i terminów organizowanych szkoleń, a także wiele innych przydatnych wiadomości. Zachęcamy do zapoznania się z prezentowanymi tu materiałami, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości do kontaktu z nami.

Budynki pasywne są budynkami o niemal zerowym zużyciu energii a więc są podstawą standardu budownictwa przyszłości – budynków zerowoenergetycznych lub plusowych. Coraz częściej developerzy pragną oferować budynki pasywne. Użytkownik takich budynków powinien płacić około 3,50 zł za m2/rok za ogrzewanie.  Jest to oszczędność energetyczna około 90%. W aktualnej sytuacji Polski realizacja projektów budynków pasywnych oraz projektów prawidłowej termomodernizacji istniejących obiektów z komponentami pasywnymi jest  ”polem do popisu” dla architektów, inżynierów czy doradców energetycznych. Polskie budownictwo musi dążyć do zatarcia różnic pomiędzy nowymi budynkami oraz poddawanymi termomodernizacji, gdyż słaba sytuacja energetyczna naszego kraju tego wymaga. W tym celu proponujemy skorzystanie w pełni z wiedzy i ponad 20 lat naszych doświadczeń poprzez europejski kurs szkoleniowy:  Certyfikowanego Europejskiego Projektant / Doradca Budownictwa Pasywnego.

Informacje w pigułce

Aktualne terminy :: Koszty :: Miejsce :: Zgłoszenie

9 dni warsztatów czyli w sumie 86h dostarczy wyczerpującą wiedzę, która jest niezbędna do zoptymalizowania projektu, wykonania projektu, nadzoru budowlanego i przygotowania projektu na potrzeby certyfikacji  budynku pasywnego. Kurs Certyfikowany Europejski Projektant / Doradca Budownictwa Pasywnego to forma doskonalenia zawodowego polecana w szczególności architektom, inżynierom oraz doradcom energetycznym, którzy posiadają już doświadczenie zawodowe i chcą poszerzyć swoją wiedzę do dzisiejszego, innowacyjnego, efektywnego, standardu budownictwa. Uwaga: Szkolenie adresowane jest do osób mających odpowiednią wiedzę i przygotowanie z zakresu architektury i inżynierii. Kurs jest formą doskonalenia zawodowego i nie zastępuje innych form kształcenia, studiów, kursów etc. Program obejmuje tematykę związaną z różnymi formami budownictwa mieszkalnego, zaczynając na budynkach jednorodzinnych, a na wielorodzinnych kończąc. W ograniczonym zakresie omawiane są zagadnienia związane z termomodernizacją budynków mieszkalnych do standardu pasywnego. Tematyka budynków użyteczności publicznej, biurowych, administracyjnych i produkcyjnych nie jest poruszana.

Pakiet do projektowania i optymalizacji budynków pasywnych (PHPP) to narzędzie projektowe niezbędne do projektowania i optymalizacji budynków pasywnych oraz termomodernizacji. Cena pakietu PHPP i wszystkie wyczerpujące, niezbędne materiały szkoleniowe są ujęte w opłacie za szkolenie. Podczas wszystkich dni szkolenia uczestnik kursu musi posiadać własny laptop z zainstalowanym pakietem Microsoft Office i kalkulator kieszonkowy. Przygotowane materiały szkoleniowe umożliwiają w tym krótkim czasie zdobycie potężnej wiedzy (bogate doświadczenia z Niemiec i Austrii), dzięki której można z pewnością działać na dynamicznie rozwijającym się  rynku europejskim – polskim.

Budownictwo pasywne jest kompleksowym, interdyscyplinarnym rozwiązaniem obowiązującego od roku 2018 – 2020. My udostępniamy tą wiedzę każdemu już dzisiaj. Wszystkie grupy zawodowe związane z budownictwem np.: architekci, projektanci, inżynierowie, doradcy energetyczni, wykonawcy, inwestorzy – samorządy, nadzór budowlany, właściwe urzędy, zapraszamy już dziś do zdobycia  tej wiedzy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.