O kursie

Witamy na stronie kursu CEPHd Certified Passive House Designer – Certyfikowany Projektant  Budownictwa Pasywnego.

Jesteśmy liderem w nauce  projektowania energooszczędnych budynków na czele z budynkami w standardzie pasywnym.  Program naszego szkolenia został opracowany na podstawie profesjonalnej analizy potrzeb zarówno klientów indywidualnych w postaci architektów, biur projektowych, inżynierów  jak i jednostek instytucjonalnych \ samorządowych.

Nasza kadra trenerska to grono doświadczonych ekspertów.
Każdego dnia jesteśmy zagłębieni w projektach budowlanych, prowadząc własne biura. Zajmujemy się planowaniem i weryfikacją tylko i wyłącznie budynków zrównoważonych od małych obiektów mieszkalnych po duże obiekty użyteczności publicznej.
Od początku działalności przekazaliśmy wiedzę tysiącom studentów w Polsce przy okazji, stale aktualizując i zmieniając materiały szkoleniowe.

Każdy z naszych trenerów jest akredytowanym certyfikatorem przez polski i niemiecki instytut budynków pasywnych.

CEPHdesigner to najbardziej efektywne, interdyscyplinarne  szkolenie w formie kursu zarówno dla początkujących jak i doświadczonych uczestników procesu budowlanego. Podczas zajęć pracujemy na praktycznych narzędziach z zakresu planowania zielonych budynków. Bardziej zaawansowani uczestnicy szkolenia powinni traktować to szkolenie jako intensywne doskonalenie zawodowe, które dogłębnie porusza kwestie optymalizacji zużycia energii jako podstawę zrównoważonego budownictwa a to wszystko w oparciu o konkretne wytyczne jak projektować i realizować energooszczędne budynki w standardzie budownictwa pasywnego. 

Na niniejszej podstronie znajdziecie Państwo niezbędne odnośniki dotyczące treści jak i terminów organizowanych szkoleń. Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznania się ze szczegółami najbliższego kursu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z nami.

Przypominamy, że budynki spełniające wszystkie kryteria budownictwa pasywnego są już budynkami o niemal zerowym zużyciu energii a więc spełniają wymagania dyrektywy unijnej. (standard nZEB dla wszystkich nowo projektowanych i termomodernizowanych budynków -WT 2021 zaczął obowiązywać od stycznia 2021 r).  Co więcej budynek pasywny jest podstawą do osiągnięcia budynków  zerowoenergetycznych lub plusowych.

 

Informacje CEPHd w pigułce

Aktualne terminy :: Koszty :: Miejsce :: Zgłoszenie

9 dniowy kurs z praktyką w postaci warsztatów składa się w sumie na aż 81h zegarowych i to nie licząc egzaminu na poziomie międzynarodowym (w języku polskim). Kurs Certyfikowany Europejski Projektant / Doradca Budownictwa Pasywnego to forma doskonalenia zawodowego polecana w szczególności *architektom, inżynierom oraz doradcom energetycznym, którzy posiadają własne doświadczenie zawodowe, ale nie wystarczające do przygotowania \ sprawdzenia dokumentacji projektowej w oparciu o kryteria standardu pasywnego.

* Szkolenie nie jest adresowane jedynie dla architektów. Jest to wartościowa forma kształcenia przydatna wszystkim osobom mającym bazową wiedzę o architekturze i budownictwie

Pakiet do projektowania i optymalizacji budynków pasywnych (PHPP) to narzędzie projektowe niezbędne do projektowania i optymalizacji budynków pasywnych jak również termomodernizacji. Koszt materiałów szkoleniowych, jak również oprogramowania z dedykowanym numerem licencji są ujęte w opłacie za szkolenie. Podczas wszystkich dni szkolenia uczestnik kursu musi posiadać własny laptop z zainstalowanym pakietem Microsoft Office i kalkulator kieszonkowy. Przygotowane na bazie 30 letniego doświadczenia materiały umożliwiają na przestrzeni 2 miesięcy zdobyć ogrom wiedzy co znacznie ułatwia działanie na dynamicznie rozwijającym się rynku.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.