Materiały Audio oraz Wideo

dr inż. Roman Pieprzyk – Uregulowania prawne w Unii Europejskiej dla budynków o niemal zerowym zużyciu energii

Poniżej zamieszczamy bardzo ciekawy wykład dra inż. Romana Pieprzyka wygłoszony podczas V Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego, które zorganizowane zostało podczas targów Budma 2014 w Poznaniu. Zachęcamy do wysłuchania tego bardzo interesującego wystąpienia poświęconego uregulowaniom prawnym w Unii Europejskiej dla budynków o niemal zerowym zużyciu energii.

Tomasz Zubilewicz z wizytą w domu pasywnym!

Pan Tomasz Zubilewicz w programie Dobre Klimaty odwiedził certyfikowany budynek pasywny pana Bartosza Pawliczka, współwłaściciela firmy MutliComfrot, a także rozmawiał z panem Sławomirem Kwiatkowskim dyrektorem firmy „ELWIZ” S.A. Warto podkreślić, że obydwie firmy należą do grona Ambasadorów Budownictwa Pasywnego, czyli grupy firm zrzeszonych przy PIBPiEO w celu popularyzacji i rozwoju budownictwa pasywnego w Polsce. Polecamy!

…jeszcze drobne uzupełnienie.

Budownictwo pasywne dla ochrony środowiska (Krótko, zwięźle i rzeczowo o budownictwie pasywnym)Dzięki uprzejmości stacji TVP Info oraz fundacji EDUKACJA BEZ GRANIC umieściliśmy poniżej cykl programów edukacyjnych „Dom Marzeń”. Składa się on z 13 kilkunastominutowych materiałów filmowych nagrywanych w energooszczędnym domu w Michałowicach pod Krakowem, w którym w ramach eksperymentu przez miesiąc zamieszkała trzyosobowa rodzina z Katowic.
Głównym celem działalności Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej imienia Güntera Schlagowskiego Sp. z o.o. jest popularyzacja idei budownictwa pasywnego oraz rozwiązań umożliwiających największą efektywność energetyczną w budownictwie. Choć prezentowany w materiałach filmowych budynek odbiega od standardu pasywnego, to prezentowane w nim rozwiązania oraz wypowiedzi ekspertów stanowią bardzo dobre wprowadzenie w tematykę budownictwa pasywnego dla wszystkich, którzy pragną poznać ten wysoki standard energetyczny. Prezentowane tu treści mogą się w znacznym stopniu przyczynić do pogłębienia wiedzy na temat energooszczędnych rozwiązań i nowoczesnych technologii stosowanych dziś w budownictwie.Wywiad z Wolfgangiem Feistem, marzec 2011 (wersja angielska)

 
Passivhaus around the globe

Możliwość komentowania jest wyłączona.